طرح تولید حوله

tfh1368

طرح تولید حوله

صنعت نساجی ، پس از صنعت نفت مهم ترین و اشتغال زاترین صنعت کشور بوده و به واسطه وابستگی اندک ان به منابع خارجی توانسته است طی دهه های اخیر رشد مناسبی داشته باشد . حوله بافی یکی از شانه های صنعت نساجی است که در آن بافت تار وپودی به انضمام نخ پرز انجام می پذیرد. امروزه انواع مختلف حوله بافته و مورد استفاده واقع می گردد. از آن جمله می توان حوله های دستی ، آَشپزخانه ، حمام و پیش بند  وزیر پایی و ... اشاره کرد . 
دربافت حوله از نخهای پنبه ای که دارای خاصیت جاذب الرطوبه هستند استفاده می شود. پرکاربردترین نخ در حوله بافی نخ پنبه ای نمره بیست است که  بصورت یک لا در بافت پود دو لا در تار و پرز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مطابق با نیاز بازار می توان حوله ها را بصورت یک یا دو قطبی ( که به ترتیب دریک و دو طرف حوله  پرز وجود دارد ) تولید نمود . چنانکه در بافت حوله از نخ خام استفاده شود ، پس از بافت عملیات رنگرزی و پرداخت انجام می گیرد لکن اگر از ابتدا حوله با نخ های رنگی بافته شده باشد پس از اتمام بافت و دوخت ، آماده عرضه به بازار خواهد بود. 
درصورت اجرای این طرح ، محصولات قابل تولیدی آن ، انواع حوله های طرح دار  وساده خواهد بود که به دلیل مصرفی بودن این کالاها از بازار مناسبی برخوردارند. 

 

ارسال نظر