طرح پرورش زنبور عسل

tfh1368

طرح پرورش زنبور عسل

یک کار تولیدی است در واقع زنبور عسل از دسته نازک دلان است که شامل سه دسته 1- ملکه 2- نرها 3- کارگرها می شود که خود کندوی عسل به صورت جعبه های 50 سانتی متری است که به آن کندوی بومی نیز می گویند. که خود زنبور عسل ارمغانی برای جهان است که هم غذا است وهم شفا و هم نشانه ی روشنی از خصلت و قدرت پروردگار است . 
ضمنا شهد یا عسل یا موم هم می توان از عسل تهیه کرد و همچنین دارای ویتامین های مختلف است مثلا گرده آن شامل قندهای احیا شده است . که در کل 31%در گروه کربوهیدرات است وجود دارد میزان متوسط پروتئین آن 22% است و تمام اسیدهای آمینه آن مورد ضرورت بدن انسان است . 
ضمنا عصاره آن نیز شامل چربی – روغن – و غیره است که حاوی 13 نوع اسید چرب است . ازنیش آن چون قلیایی است  واسید در در درمان بیمار از آن استفاده می شود. دانه گرده ان در پزشکی خیلی اهمیت دارد در درمان بیماری پروستات و آلرژِ و ددر حال بی اشتهایی از آن نیز استفاده می شود. 
همچنین در رفع چین و چروک ولکه ها وصورت استفاده می شود. و همچنین از نیش زنبور برای کاهش سردرد های ومیگرن نیز موثرا ست.
داروهای مشهوری مثل Prrostaflor  or  Ofilorex   تمام این ها مختصری از فواید عسل و زنبور عسل است . برای شروع کار نیاز به 1500 هزار کندو زنبور عسل است که در سال اول حدود 10 تن عسل در سال دوم حدود 15 تن و در سال سوم حدود 22 تن عسل  ودر سال چهارم سعی در جهانی شدن وصادرات همچنین نیاز به افراد متخصص  نیروی فعال است که در شروع حدود 5 تا 6 نفر احتیاج است . 

 

ارسال نظر